Przasnysz .::.  Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

„Szkoła pamięta”.

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.
Łączę wyrazy szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

Dyplom za udział w akcji "Szkoła pamięta"

Światowy Dzień Życzliwości.

Email Drukuj PDF

Taki dzień to doskonała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Uśmiech, serdeczność, wzajemna pomoc są dobre na wszystko.
W związku z tym zapraszamy uczniów wszystkich klas do wykonania Orderu Życzliwości. Prace należy złożyć do 20.11.2019 r. do Pani Jolanty Pawlak lub Pani Anny Rośleń. Prosimy również o dokonanie obiektywnego wyboru klasowego kandydata wraz z uzasadnieniem, który weźmie udział w Plebiscycie Życzliwości.

Opracowała: J. Pawlak

ALPAKOTERAPIA

Email Drukuj PDF

W dniu 02.12.2019 r. (poniedziałek) w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Przasnyszu odbędą się pierwsze z zaplanowanego cyklu zajęć z ALPAKOTERAPII. W tym dniu przyjedzie do nas terapeuta licencjonowany - Pani Natalia Gąska z Wyszla ze swoimi puszystymi zwierzętami - Alpakami.

Program zajęć:

10.30 do 11.30 zajęcia z Alpakami

Przerwa (20 min)

11.50 do 12.50 zajęcia z Alpakami

alpaka

Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców!!!

Opracowała: A. Łapińska

Mamy Niepodległą!

Email Drukuj PDF

Uczniowie naszego Ośrodka już po raz trzeci wzięli udział w akcji "Mamy Niepodległą!" pod patronatem Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Celem akcji jest promowanie radosnej i atrakcyjnej formy obchodzenia Święta Niepodległości poprzez wysłanie okolicznościowej kartki pocztowej. Tematem edycji 2019 są prawa obywatelskie i reformy socjalne z przełomu lat 1918 i 1919. Uczniowie wraz z nauczycielkami języka polskiego i historii wypisali piękne karty. Pozdrowienia zostały wysłane i powędrowały do różnych zakątków Polski. Dziękujemy Muzeum Józefa Piłsudskiego za możliwość udziału w tej wspaniałej akcji!

Opracowała: D. Franusik

Dzień Postaci z Bajek.

Email Drukuj PDF


We wtorek 5 listopada 2019 r. obchodziliśmy w naszym ośrodku Dzień Postaci z Bajek. Była to okazja do dobrej zabawy, ale też nauka ważnych życiowych prawd. Międzynarodowy Dzień Postaci z bajek obchodzony jest na całym świecie w dniu urodzin jednego z największych twórców bajek Walta Disney’a.
Uczniowie na zajęciach kolorowali i rysowali ulubionych bohaterów bajek, czytali wspólnie wybrane opowieści, układali baśniowe puzzle oraz grali w gry planszowe, wcielając się w postacie z bajek. Chętnie też rozwiązywali rebusy i odgadywali zagadki. Był to dzień pełen wrażeń i niesamowitych przeżyć.

Opracowała: W. Żokowska

Święto Niepodległości

Email Drukuj PDF

W podniosłej atmosferze refleksji i zadumy 8 listopada 2019r. świętowaliśmy w naszym Ośrodku 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali hymn Polski, włączając się do akcji „Szkoła do hymnu”. Następnie rozpoczęła się uroczysta akademia. Młodzież przypomniała zebranym historię Polski – 123 lata niewoli i trudną drogę do niepodległości. Usłyszeliśmy pieśni i wiersze o tematyce patriotycznej. Uczniowie naszego Ośrodka wiedzą, że warto dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się historią i dbać o symbole narodowe.

Bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji #SzkoładoHymnu.

Opracowały: D. Franusik, J. Grzyb

Warsztaty dla nauczycieli bibliotekarzy "Lapbooki - atrakcyjne narzędzia w pracy biblioteki szkolnej".

Email Drukuj PDF

W dniu 7 listopada 2019 r. Pani Marzena Łazicka poprowadziła warsztaty dla nauczycieli bibliotekarzy pt. „Lapbooki – atrakcyjne narzędzie w pracy biblioteki szkolnej”. Pani Marzena przybliżyła zagadnienia teoretyczne i praktyczne związane z tą metodą pracy. Podzieliła się również swoimi doświadczeniami w tworzeniu lapbooka na lekcjach geografii. W drugiej części warsztatowej uczestnicy spotkania mieli możliwość zaprojektowania i wykonania swojego lapbooka na wybrany temat.W dniu 7 listopada 2019 r. pani Marzena Łazicka poprowadziła warsztaty dla nauczycieli bibliotekarzy pt. „Lapbooki – atrakcyjne narzędzie w pracy biblioteki szkolnej”. Pani Marzena przybliżyła zagadnienia teoretyczne i praktyczne związane z tą metodą pracy. Podzieliła się również swoimi doświadczeniami w tworzeniu lapbooka na lekcjach geografii. W drugiej części warsztatowej uczestnicy spotkania mieli możliwość zaprojektowania i wykonania swojego lapbooka na wybrany temat.

Podziękowanie dla Pana Andrzeja Radomskiego Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Przasnyszu

Podziękowanie dla Pani Marzeny Łazickiej - nauczyciela Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Przasnyszu

Opracował: Z. Lomperta

 

Próbna ewakuacja 07.11.2019.

Email Drukuj PDF

W dniu 07.11.2019r. o godz. 10.10 w naszym Ośrodku odbyła się próbna ewakuacja. Celem treningu było przypomnienie uczniom i pracownikom Ośrodka praktycznego zastosowania procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Nad prawidłowym przebiegiem ewakuacji czuwali nauczyciele i pracownicy obsługi. Po usłyszeniu sygnału, wszyscy, zgodnie z planem ewakuacyjnym, szybko opuścili budynek. Po zakończeniu akcji ewakuacyjnej nastąpiło sprawdzenie listy obecności. Nauczyciele złożyli raport do dyrektora Ośrodka dotyczący stanu liczbowego swoich klas. Ustalono, że wszyscy uczniowie i pracownicy opuścili budynek.
Obserwujący próbną ewakuację przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu ocenili, iż przebiegła ona bardzo sprawnie i zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Opracował: Z. Lomperta

Wyróżnienie od Marszałka Województwa Mazowieckiego w konkursie pt.: "Lekcje o Mazowszu".

Email Drukuj PDF

Miło nam poinformować, że Pani Marzena Łazicka, nauczycielka z naszego Ośrodka otrzymała wyróżnienie od Marszałka Województwa Mazowieckiego w konkursie pt: „Lekcje o Mazowszu”. Opracowała scenariusz zajęć w kategorii wiekowej 10-14 lat pt:„Stanisław Ostoja-Kotkowski - prekursor sztuki nowoczesnej”. Konkurs organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!
Scenariusz został opublikowany w książce pt :”Lekcje o Mazowszu”. Zachęcamy do korzystania ze scenariusza na lekcjach o regionie.

Opracowała: A. Łapińska

Konkurs matematyczny

Email Drukuj PDF

Zapraszamy uczniów kl. VII i VIII do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Matematyczne potyczki z ekologią”. Etap I – szkolny, odbędzie się w naszej szkole w dniu 31.10.2019 r. Czterech najlepszych uczniów weźmie udział w II etapie – międzyszkolnym, który odbędzie się w SOSW w Wyszkowie w dniu 20.11.2019 r.
Powodzenia! Nauczyciel matematyki.

Opracowała: W. Żokowska

„Szkoła pamięta”

Email Drukuj PDF

25 października 2019r uczniowie z naszego Ośrodka wzięli udział w akcji „Szkoła pamięta” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w wycieczce patriotycznej do Muzeum Historycznego w Przasnyszu, gdzie obejrzeli wystawę pt. „A więc wojna!”, po której oprowadził uczniów pan przewodnik Hubert Dęby. Wystawa była bardzo interesująca. Młodzież obejrzała ją w skupieniu, utrwalając wiedzę na temat II wojny światowej. Kolejnym punktem wycieczki było zapalenie zniczy pod pomnikiem upamiętniającym pomordowanych Polaków z AK. Uczniowie odwiedzili też Cmentarz Parafialny i zapalili znicze na grobach poległych w walkach żołnierzy. Wycieczka była wspaniałą lekcją historii.

Opracowała: J. Grzyb

Strona 1 z 24