25 marca 2019 roku o godzinie 12.40 odbędzie się konkurs pt. „Czy znasz lektury szkolne?”. Zapraszamy chętnych uczniów. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka polskiego.

Z wizytą w Zajeździe Staropolskim

W piątek 15 marca 2019 roku w ramach realizacji projektu „Znasz li ten kraj … - co wiesz o naszym regionie” kilkunastu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Przasnyszu z opiekunami wybrali się do Karczmy Zajazd Staropolski. Uczniowie zobaczyli wyposażenie sali restauracyjnej oraz zapoznali się z jadłospisem, w którym przeważały dania kuchni polskiej i regionalnej. Dowiedzieli się też, które potrawy cieszą się największą popularnością wśród gości odwiedzających restaurację. Dzieciom został przybliżony obraz zawodu kucharza i kelnera. Miłym akcentem było również to, że dzieciaki mogły sobie zamówić przekąskę i coś do picia, spędzając miło czas z kolegami i koleżankami.

Dzień Kobiet w bibliotece szkolnej .

Z okazji Święta Kobiet w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie, podczas którego uczniowie rozmawiali na temat roli kobiet we współczesnym świecie. Młodzież chętnie wypowiadała się na temat szacunku wobec kobiet i rozwiązywała zagadki związane z zawodami wykonywanymi przez panie. Tradycyjnie w tym dniu uczniowie poznają postacie ciekawych pisarek. W tym roku była to pani Joanna Olech.  Dzieci zapoznały się z jej biografią i twórczością, a następnie wysłuchały fragmentu książki jej autorstwa pt. „Dynastia Miziołków”. Miziołek i jego humorystyczne podejście do życia bardzo podobało się słuchaczom. Zapraszamy do biblioteki szkolnej po książki pani Joanny Olech!

Dzień Logopedy

Dnia 4 marca już po raz kolejny w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym zorganizowano Dzień Logopedy. W ramach działań rozpowszechniano wiedzę logopedyczną, podnoszono sprawność językową uczestników, doskonalono umiejętności związane z używaniem głosu. Uczniowie poznali etapy rozwoju mowy, wykonywali ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, artykulacyjne i słuchowe przy dźwiękach muzyki. Dzieci bawiąc się smacznie i wesoło, samodzielnie przygotowywali pomoce logopedyczne w postaci buziek logopedycznych oraz fujarek ze słomek.

Poczta Walentynkowa

Zapraszamy do korzystania z Poczty Walentynkowej. Kartki walentynkowe można wrzucać do skrzynki na korytarzu szkolnym, do dużej przerwy w dniu 14 lutego. Walentynki do adresatów rozniesie listonosz walentynkowy.

Moje ciekawe i bezpieczne ferie – zajęcia profilaktyczne

Zbliżają się ferie zimowe, czas odpoczynku i zabawy na świeżym powietrzu. To także czas, gdy możemy rozwijać zainteresowania, na które często w okresie nauki brakuje czasu. 24 stycznia 2019r. uczniowie SOSW spotkali się na zajęciach, podczas których poznali zagrożenia związane z zimowym wypoczynkiem. Dzieci obejrzały prezentację oraz film edukacyjny przedstawiający niebezpieczne sytuacje podczas zabaw na śniegu i lodzie. Rozmawiały też na temat ciekawych sposobów spędzania czasu wolnego w swoich miejscowościach, np. korzystając z oferty bibliotek, muzeum, domu kultury oraz świetlic. Ważnym punktem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, a w szczególności mediów społecznościowych.
Życzymy wam udanych i bezpiecznych ferii!

23 stycznia 2019r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Był to dzień wyczekiwany przez wszystkich. Uczniowie, chętnie bawili się na udekorowanym kolorowymi balonami parkiecie. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną księżniczek, czarodziejów, wróżek, policjantów, spidermanów i batmanów. Bal rozpoczął się od wybrania Królowej i Króla balu, którzy w rytmach ognistej samby zaprezentowali swe stroje. Imprezie towarzyszyły konkursy, zabawy i słodki poczęstunek.

„Zawsze niech będzie Babcia, zawsze niech będzie Dziadek!”

21 stycznia 2019 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z okazji Święta Babci i Dziadka. Uczniowie opisywali swoje babcie i dziadków. Mówili, jak spędzają razem czas, jak  pomagają w codziennych obowiązkach, co im zawdzięczają oraz jak okazują miłość i szacunek. Następnie czytali wiersze, rozwiązywali zagadki i wykonali laurki w kształcie serduszek, pięknie je ozdabiając i wypisując życzenia dla Babć i Dziadków. Niech nam żyją 100 lat!!!

Konferencja Samorządowa

konfer

Zaproszenie na Bal Karnawałowy

Zapraszamy wszystkich uczniów na Bal Karnawałowy, który odbędzie się 23 stycznia 2019 r. Mile widziani uczestnicy w strojach i przebraniach karnawałowych. Życzymy udanej zabawy!!!

„Maleńka przyszła miłość...”

21 grudnia 2018r. w Specjalnym Ośrodku – Szkolno Wychowawczym w Przasnyszu odbyło się świąteczne spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Wśród zaproszonych gości był pan Starosta Powiatu Przasnyskiego Krzysztof Bieńkowski. Dzieci wraz z panią katechetką Beatą Niską przygotowały piękne Jasełka pt. „Maleńka przyszła miłość…”. Młodzi artyści przybliżyli widzom wzruszającą historię narodzin Zbawiciela. Mogliśmy poczuć świąteczny klimat słuchając pięknych polskich kolęd i pastorałek. Pan Starosta Krzysztof Bieńkowski podziękował uczniom i nauczycielom za wzruszające przedstawienie i złożył wszystkim świąteczne życzenia. Na zakończenie spotkania pan dyrektor Ireneusz Napierkowski zaprosił gościa, który sprawił dzieciom moc radości – Mikołaja! Dziękujemy wszystkim za wspaniałe chwile, które sprawiły, że mogliśmy zatrzymać się i poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.