Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli na II Przegląd Kolęd i Pastorałek pt. „Hej kolęda, kolęda!” ,który odbędzie się 8 grudnia 2017r. (piątek) o godz.12.00. w sali gimnastycznej.

Szkolny Dzień Pluszowego Misia

27 listopada 2017r. w naszej szkole rządziły misie! Z okazji 115 rocznicy powstania pluszowej zabawki uczniowie przynieśli swoje ulubione przytulanki. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o misiach, układały puzzle, tytuły bajek z rozsypanek literowych, rozwiązały krótki test na temat niedźwiedzia brunatnego. Wspólnie czytaliśmy fragmenty „Misia Uszatka”. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki z misiami i to co niedźwiadki lubią najbardziej – słodycze. Pani bibliotekarka zaprosiła wszystkich do szkolnej biblioteki po książki z misiami w roli głównej.

Konkurs plastyczny „Miś – postać z bajki”

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym pt. „Miś – postać z bajki”. Lubicie Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Gumisie, a może Paddingtona? Zróbcie portrety swoich ulubionych misiów. Technika dowolna. Prace składamy do biblioteki szkolnej do 1 grudnia 2017r. Wszyscy uczniowie otrzymają dyplomy. Zapraszamy do zabawy!

27 listopada 2017r. (poniedziałek) będziemy obchodzić Szkolny dzień Pluszowego Misia. Ta sympatyczna zabawka ma już 115 lat! Przyłączcie się do wspólnej zabawy o godzinie 11.50 w sali nr 4. Przynieście swoje ulubione pluszowe misie.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Dzień 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi. Na co dzień zapominamy o prostych, ale jakże ważnych gestach jak: uśmiech, dobre słowo czy dobry uczynek.
W Dniu życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole wspólnie tworzyliśmy Drzewo Życzliwości. Powstało ono z odrysowanych i wyciętych konturów naszych dłoni, na których napisaliśmy miłe i życzliwe słowa. Mamy nadzieję, że o życzliwości wobec siebie będziemy pamiętać nie tylko od święta.

Biblioteka szkolna poleca

Zbliża się Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji warto wypożyczyć książkę na przykład o Misiu Paddingtonie Michaela Bonda. Biblioteka szkolna posiada kilka części przygód zabawnego pluszaka. Mały zagubiony miś pojawił się na stacji kolejowej z karteczką: „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem. Dziękuję.” Czy miś znajdzie dom? Czy państwo Brown zechcą przyjąć go na zawsze? Przekonajcie się sami!
Propozycja dla młodzieży: „Ty, ja i fejs” autorek Jay Asher i Carolyn Mackler. Jest rok 1996, Emma włącza przeglądarkę, wpisuje adres: www.facebook.com i się loguje – patrzy w przyszłość. Przegląda swoje aktualne wpisy (piętnaście lat do przodu). Ciekawość sprawia, że dziewczyna igra z losem – eksperymentuje z teraźniejszością, aby zmienić przyszłość. Czy jej się to udało sprawdzisz czytając powieść „Ty, ja i fejs”.
Zapraszamy do biblioteki szkolnej.

Mamy Niepodległą! Akcja z okazji Święta Niepodległości.

Z okazji Święta Niepodległości uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społecznej „Mamy Niepodległą!”. Akcję organizują co roku Fundacja Rodziny Józefa Piłsudskiego oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Polega ona na wypisywaniu i wysyłaniu kart z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego do swoich bliskich, rodzin, znajomych. Celem tych działań jest promowanie radosnej i atrakcyjnej formy obchodzenia Święta Niepodległości . „Mamy Niepodległą!” ma wpływ na pielęgnowanie tożsamości lokalnej i kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Wspólnie z Dyrekcją i nauczycielami wypisali bardzo dużo kart, które samodzielnie wysłali na poczcie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.
10 listopada 2017r. uroczyście obchodziliśmy 99-tą rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie przygotowali akademię, podczas której zaprezentowali pieśni, wiersze patriotyczne oraz prezentację multimedialną pokazującą drogę Polski do wolności. W uroczystości uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Poznaj Mazurka Dąbrowskiego

8 listopada 2017r. uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły zawodowej uczestniczyli w warsztatach biblioterapeutycznych w Bibliotece Pedagogicznej. Młodzież poznała genezę powstania hymnu narodowego, utrwaliła słowa wszystkich zwrotek pieśni. Uczniowie rozmawiali na temat symboli narodowych i odcisnęli swoje biało-czerwone dłonie na plakacie. Dziękujemy Paniom Bibliotekarkom za miłe przyjęcie i ciekawe zajęcia.

Zajęcia biblioterapeutyczne pod tytułem "Żabka Amelka i skutki nieposłuszeństwa"

W dniu 25 października Uczniowie klasy III,IV,V u, kl.III i  klasy PdP "b" wybrali się do Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia biblioterapeutyczne pod tytułem "Żabka Amelka i skutki nieposłuszeństwa", uczestniczyliśmy zajęciach biblioterapeutycznych -wysłuchaliśmy ciekawej opowieści o nieposłusznej Żabce Amelce, wykonaliśmy pracę plastyczną, obejrzeliśmy film o żabce oraz poznaliśmy wielkie 42000tys zbiory biblioteki. Wszystkim uczniom zajecia  bardzo się podobały.

Projekt edukacyjny „Dlaczego lubimy czytać bajki i baśnie?”

W roku szkolnym 2017/18 uczniowie klasy II – III gimnazjum przystąpili do projektu „Dlaczego lubimy czytać bajki i baśnie?”. Celem projektu jest wprowadzenie uczniów s świat literatury (bajek, baśni, legend), budzenie zainteresowania książką poprzez różnorodne metody i formy pracy oraz integrowanie grupy poprzez wspólne czytanie.
Efekty pracy uczniów zostaną zaprezentowane na forum szkoły w maju 2018 roku.

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli na szkolny BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, który odbędzie się w czwartek 26.10.2017 roku o godzinie 11.50.

Zapraszamy!