23 lutego 2018r. w sali nr 20 odbędzie się konkurs poprawnej polszczyzny pt. „Jestem Polakiem/Polką, mówię poprawnie po polsku”. Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w konkursie. Zapisy przyjmują nauczyciele poloniści do 21.02.18r.

Biblioteka szkolna poleca lektura na ferie.

„Dzienniki Nikki” Rachel R. Russell to seria zabawnych przygód nastolatki o imieniu Nikki. Są to zapiski zmagań dziewczynki, która musi dopasować się do swojej nowej szkoły i przetrwać. Atutem książki są zabawne rysunki autorki i jej młodszej córki. Nikki idzie do nowej szkoły. Kogo tam pozna? Na początek kogoś nieznośnego. I kogoś przystojnego. I ma nowy pamiętnik, żeby to wszystko opisać. Filipek Zaskroniec to bohater serii książek Małgorzaty Strękowskiej - Zaręby „Filipek i szkoła”, „Filipek i dziewczyny”, „Filipek i wakacje” itd. Są to kipiące humorem historie dla wszystkich, którzy lubią bohaterów w typie słynnego Mikołajka. Zapraszamy do biblioteki i życzymy miłej lektury!

Biblioteka szkolna poleca – lektura na Święta.

Święta tuż, tuż… dom pachnie pierniczkami i świerkiem. To czas na dobrą książkę. Stary kupiec, Ebenezer Scrooge jest bohaterem „Wigilijnej opowieści” Charlesa Dickensa. Znany ze swego skąpstwa, powraca w Wigilię Bożego Narodzenia do domu po pracy w swoim kantorze. Tam zjawia się duch jego wspólnika, Jakuba Marley'a, który ostrzega: jeśli Scrooge się nie zmieni, po śmierci czeka go wieczna męka… Dalsze losy kupca poznacie sięgając po lekturę.
„Lew, Czarownica i Stara Szafa” to powieść z cyklu „Opowieści z Narnii”C. S Lewisa.
Akcja książki rozpoczyna się w wiejskim domu sędziwego Profesora, w którym znalazła schronienie czwórka dzieci z bombardowanego przez Niemców Londynu. Pewnego razu, Łucja chowa się w starej szafie i ze zdumieniem odkrywa, że stanowi ona przejście do innego, niezwykłego świata, w którym napotyka fauna imieniem Tumnus. Dziewczynka jako pierwsza dowiaduje się że kraina, w której się właśnie znalazła nosi nazwę Narnia. Co było dalej, przeczytajcie sami.

Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców na Świąteczne Warsztaty Bożonarodzeniowe, które odbędą się 15 grudnia (piątek) 2017r. w sali nr 1.

II Przegląd Kolęd i Pastorałek pt. „Hej kolęda, kolęda!”

8 grudnia 2017r. w naszym Ośrodku odbył się II Przegląd Kolęd i Pastorałek pt. „Hej kolęda, kolęda!”. Gościliśmy wspaniałych artystów wraz z opiekunami z następujących przasnyskich placówek: Miejskie Przedszkole nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoła Podstawowa Specjalna z Oddziałami Przedszkolnymi -Stowarzyszenie „Jestem”, Środowiskowy Dom Samopomocy. Uczniowie SOSW wykonali pastorałkę pt.”Kolęda Maryi” oraz kolędę pt.” Dzisiaj w Betlejem”. Umiejętności wokalne i instrumentalne zaprezentowało 36 uczestników w występach solowych i zespołowych. Mogliśmy poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia słuchając pięknych polskich kolęd i pastorałek.
W spotkaniu wzięła udział pani Maria Kowalska z-ca Dyrektora Wydziału Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Przasnyszu, która pogratulowała uczestnikom wspaniałych występów. Pan Dyrektor Ireneusz Napierkowski wręczył wszystkim pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.
Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom za wspaniałe spotkanie. Do zobaczenia za rok!

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

13 grudnia 2017 roku w Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Przasnyszu odbył się „Szkolny Turniej Tenisa Stołowego”. W zawodach wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, klas przysposabiających do pracy i szkoły branżowej. Zwycięzcami zostali: w kategorii dziewcząt – Patrycja Krysiak, w kategorii chłopców – Paweł Czaplicki.
Gratulujemy!

Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Łomży

Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Łomży na spektakl pt. „Skąd Mikołaj wie?” – 11.12.2017.
W wycieczce wzięło udział 41 uczniów i 7 opiekunów. Celem wycieczki było:
- rozbudzanie zainteresowań kulturą,
- uwrażliwienie na główne przesłanie bajki,
- kształtowanie prawidłowych zachowań w teatrze,
- wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji.
Wychowankowie uczestniczyli również w warsztatach teatralnych. Poznali specyfikę pracy w teatrze, mieli możliwość odgrywania scen zaproponowanych im przez aktora.
Po spektaklu uczniowie skorzystali z ciepłego posiłku w restauracji McDonalds.

Konkurs „MOJA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów wszystkich klas. Kartki można tworzyć w dowolnym programie graficznym lub wykonać dowolną techniką ( narysować, namalować, wykleić ) i zeskanować. Prace będą przyjmowane przez nauczyciela informatyki do 22 grudnia 2017 r. Wyróżnione prace zostaną nagrodzone oraz opublikowane na stronie szkoły. Powodzenia!

Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli na II Przegląd Kolęd i Pastorałek pt. „Hej kolęda, kolęda!” ,który odbędzie się 8 grudnia 2017r. (piątek) o godz.12.00. w sali gimnastycznej.

Szkolny Dzień Pluszowego Misia

27 listopada 2017r. w naszej szkole rządziły misie! Z okazji 115 rocznicy powstania pluszowej zabawki uczniowie przynieśli swoje ulubione przytulanki. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o misiach, układały puzzle, tytuły bajek z rozsypanek literowych, rozwiązały krótki test na temat niedźwiedzia brunatnego. Wspólnie czytaliśmy fragmenty „Misia Uszatka”. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki z misiami i to co niedźwiadki lubią najbardziej – słodycze. Pani bibliotekarka zaprosiła wszystkich do szkolnej biblioteki po książki z misiami w roli głównej.

Konkurs plastyczny „Miś – postać z bajki”

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym pt. „Miś – postać z bajki”. Lubicie Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Gumisie, a może Paddingtona? Zróbcie portrety swoich ulubionych misiów. Technika dowolna. Prace składamy do biblioteki szkolnej do 1 grudnia 2017r. Wszyscy uczniowie otrzymają dyplomy. Zapraszamy do zabawy!