Witaj Maj!

Maj to piękny miesiąc, w którym Polacy obchodzą wiele świąt. 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której młodzież przypomniała nam ważne wydarzenia, które zapisały się na kartach historii oraz w sercach i pamięci Polaków. Wysłuchaliśmy wierszy i pieśni nawiązujących do Międzynarodowego Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święta Konstytucji 3 - go Maja, Święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz Dnia Zwycięstwa. Całość dopełniła prezentacja multimedialna oraz film o symbolach narodowych i początkach państwa polskiego.

Konkurs „Przasnyska pisanka wielkanocna” rozstrzygnięty!

26 kwietnia 2019r w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu odbyło się ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu pt. „Przasnyska pisanka wielkanocna” organizowanego pod patronatem Przasnyskiego Starosty przez Fundację „Świetlik”. Jest nam miło poinformować, iż nagrodzeni zostali następujący uczniowie:
Jakub Borkowski
Wiktoria Walewska
Maciej Marciniak
Elżbieta Zalewska
Piotr Luma
Mateusz Radomski
Marek Jeliński
Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej i spotkały się z uznaniem publiczności. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom!

Konkurs „Przasnyska pisanka wielkanocna”

16 uczniów naszego Ośrodka wzięło udział w konkursie pod patronatem Starosty Przasnyskiego pt. „Przasnyska pisanka wielkanocna”. Organizatorem konkursu jest Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Świetlik”. Główne cele konkursu to: propagowanie i kultywowanie folkloru, zwyczajów i tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.
Prace zostaną ocenione przez 5-osobową komisję składającą się z 3 przedstawicieli Organizatora, przedstawiciela Starosty Przasnyskiego oraz przedstawiciela Stowarzyszenia „Północne Mazowsze”. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wystawa prac: 26 kwietnia 2019r w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu.

Warsztaty wielkanocne z Fundacją „Świetlik”

15 kwietnia 2019r. w naszym Ośrodku odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne z uczniami i rodzicami. W tym roku było nam miło gościć panie: Hannę Wichlińską oraz Edytę Długokęcką z Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Świetlik”. Fundacja jest organizatorem  konkursu pt. „Przasnyska pisanka wielkanocna”. Wspólnie wykonaliśmy piękne pisanki, wykorzystując różne techniki i materiały. Dzieci wykazały się ogromną cierpliwością, talentem i pomysłowością przy tworzeniu prac. Pisanki wezmą udział w konkursie. Dziękujemy paniom z Fundacji „Świetlik” za wspaniałe warsztaty. Było świątecznie, miło i twórczo!

Rekolekcje

W dniach 01-03.04.2019 odbyły się u nas Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadził je ks. Jakub Kępczyński. Każdego roku młodzi ludzie otwierają się na Słowo Boże, a Ono ma moc zmieniać życie.
To czas zatrzymania się na rozmyślaniach o roli wiary w naszym życiu i życiu naszych rodzin. To krótki, ale intensywny czas, kiedy uczniowie i nauczyciele spotykają się z samym Bogiem i przygotowują serca na Zmartwychwstanie Jezusa. Jest to okazja do nawrócenia i przygotowania się do dobrego odbycia spowiedzi, uświadomienia znaczenia męki i śmierci krzyżowej Pana Jezusa oraz przystąpienia do sakramentu Pokuty i Eucharystii.

Zapraszamy na warsztaty wielkanocne

Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców na świąteczne warsztaty plastyczne, które odbędą się 15 kwietnia 2019r. o godzinie 11:50.

Wyniki konkursu pt. „Czy znasz lektury szkolne?”

Aleksandra Achczyńska kl. II branżowa
II MIEJSCE
Małgorzata Jackowska kl. III ZSZ
III MIEJSCE
Katarzyna Kucińska kl. III g
Paulina Krysiak kl. VIII
Aleksandra Płoska kl. I branżowa
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu!

Warsztaty wielkanocne w Muzeum Historycznym

W marcu i kwietniu 2019r. uczniowie naszego ośrodka uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych w Muzeum Historycznym w Przasnyszu. Głównym celem spotkań było przybliżenie świątecznych tradycji i zwyczajów związanych z naszym regionem oraz wykonanie palm. Dziękujemy Paniom z Muzeum za wspaniałe warsztaty!

„Wielkanocny witraż”

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie „Wielkanocny witraż”. Chętni uczniowie mają za zadanie wykonać witraż z motywem wielkanocnym wg własnego pomysłu.Prace należy wykonać i złożyć do dnia 17 kwietnia 2019 roku. Ocenie podlegać będzie pomysłowość, estetyka wykonania, wkład pracy, walory artystyczne oraz zgodność z tematem.Najładniejsze prace zostaną wywieszone na korytarzu szkolnym.

Konkurs znajomości lektur szkolnych

25 marca 2019r. w naszym Ośrodku odbył się konkurs pt. „Czy znasz lektury szkolne?”. Głównymi celami czytelniczych zmagań młodzieży było: popularyzowanie literatury, przypomnienie i utrwalenie znajomości lektur szkolnych, rozwijanie pasji czytelniczych oraz nauka zgodnego współzawodnictwa. W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej, branżowej, zawodowej i gimnazjum. Młodzież rozwiązała test sprawdzający znajomość lektur. Polecenia, ilustracje, teksty literackie zostały umieszczone w prezentacji multimedialnej, z której uczniowie korzystali w trakcie zmagań konkursowych. Niebawem ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów.

25 marca 2019 roku o godzinie 12.40 odbędzie się konkurs pt. „Czy znasz lektury szkolne?”. Zapraszamy chętnych uczniów. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka polskiego.