Przasnysz .::.  Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Ogłoszenie

Email Drukuj PDF

25 marca 2019 roku o godzinie 12.40 odbędzie się konkurs pt. „Czy znasz lektury szkolne?”. Zapraszamy chętnych uczniów. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka polskiego.

Z wizytą w Zajeździe Staropolskim

Email Drukuj PDF

W piątek 15 marca 2019 roku w ramach realizacji projektu „Znasz li ten kraj … - co wiesz o naszym regionie” kilkunastu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Przasnyszu z opiekunami wybrali się do Karczmy Zajazd Staropolski. Uczniowie zobaczyli wyposażenie sali restauracyjnej oraz zapoznali się z jadłospisem, w którym przeważały dania kuchni polskiej i regionalnej. Dowiedzieli się też, które potrawy cieszą się największą popularnością wśród gości odwiedzających restaurację. Dzieciom został przybliżony obraz zawodu kucharza i kelnera. Miłym akcentem było również to, że dzieciaki mogły sobie zamówić przekąskę i coś do picia, spędzając miło czas z kolegami i koleżankami.

Dzień Kobiet w bibliotece szkolnej .

Email Drukuj PDF

Z okazji Święta Kobiet w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie, podczas którego uczniowie rozmawiali na temat roli kobiet we współczesnym świecie. Młodzież chętnie wypowiadała się na temat szacunku wobec kobiet i rozwiązywała zagadki związane z zawodami wykonywanymi przez panie. Tradycyjnie w tym dniu uczniowie poznają postacie ciekawych pisarek. W tym roku była to pani Joanna Olech.  Dzieci zapoznały się z jej biografią i twórczością, a następnie wysłuchały fragmentu książki jej autorstwa pt. „Dynastia Miziołków”. Miziołek i jego humorystyczne podejście do życia bardzo podobało się słuchaczom. Zapraszamy do biblioteki szkolnej po książki pani Joanny Olech!

Dzień Logopedy

Email Drukuj PDF

Dnia 4 marca już po raz kolejny w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym zorganizowano Dzień Logopedy. W ramach działań rozpowszechniano wiedzę logopedyczną, podnoszono sprawność językową uczestników, doskonalono umiejętności związane z używaniem głosu. Uczniowie poznali etapy rozwoju mowy, wykonywali ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, artykulacyjne i słuchowe przy dźwiękach muzyki. Dzieci bawiąc się smacznie i wesoło, samodzielnie przygotowywali pomoce logopedyczne w postaci buziek logopedycznych oraz fujarek ze słomek.

Poczta Walentynkowa

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do korzystania z Poczty Walentynkowej. Kartki walentynkowe można wrzucać do skrzynki na korytarzu szkolnym, do dużej przerwy w dniu 14 lutego. Walentynki do adresatów rozniesie listonosz walentynkowy.

Samorząd Uczniowski

Moje ciekawe i bezpieczne ferie – zajęcia profilaktyczne

Email Drukuj PDF

Zbliżają się ferie zimowe, czas odpoczynku i zabawy na świeżym powietrzu. To także czas, gdy możemy rozwijać zainteresowania, na które często w okresie nauki brakuje czasu. 24 stycznia 2019r. uczniowie SOSW spotkali się na zajęciach, podczas których poznali zagrożenia związane z zimowym wypoczynkiem. Dzieci obejrzały prezentację oraz film edukacyjny przedstawiający niebezpieczne sytuacje podczas zabaw na śniegu i lodzie. Rozmawiały też na temat ciekawych sposobów spędzania czasu wolnego w swoich miejscowościach, np. korzystając z oferty bibliotek, muzeum, domu kultury oraz świetlic. Ważnym punktem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, a w szczególności mediów społecznościowych.
Życzymy wam udanych i bezpiecznych ferii!

 

Bal karnawałowy

Email Drukuj PDF

23 stycznia 2019r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Był to dzień wyczekiwany przez wszystkich. Uczniowie, chętnie bawili się na udekorowanym kolorowymi balonami parkiecie. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną księżniczek, czarodziejów, wróżek, policjantów, spidermanów i batmanów. Bal rozpoczął się od wybrania Królowej i Króla balu, którzy w rytmach ognistej samby zaprezentowali swe stroje. Imprezie towarzyszyły konkursy, zabawy i słodki poczęstunek.

„Zawsze niech będzie Babcia, zawsze niech będzie Dziadek!”

Email Drukuj PDF

21 stycznia 2019 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z okazji Święta Babci i Dziadka. Uczniowie opisywali swoje babcie i dziadków. Mówili, jak spędzają razem czas, jak  pomagają w codziennych obowiązkach, co im zawdzięczają oraz jak okazują miłość i szacunek. Następnie czytali wiersze, rozwiązywali zagadki i wykonali laurki w kształcie serduszek, pięknie je ozdabiając i wypisując życzenia dla Babć i Dziadków. Niech nam żyją 100 lat!!!

Konferencja Samorządowa

Email Drukuj PDF

konfer

Zaproszenie na Bal Karnawałowy

Email Drukuj PDF

Zapraszamy wszystkich uczniów na Bal Karnawałowy, który odbędzie się 23 stycznia 2019 r. Mile widziani uczestnicy w strojach i przebraniach karnawałowych. Życzymy udanej zabawy!!!

„Maleńka przyszła miłość...”

Email Drukuj PDF

21 grudnia 2018r. w Specjalnym Ośrodku – Szkolno Wychowawczym w Przasnyszu odbyło się świąteczne spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Wśród zaproszonych gości był pan Starosta Powiatu Przasnyskiego Krzysztof Bieńkowski. Dzieci wraz z panią katechetką Beatą Niską przygotowały piękne Jasełka pt. „Maleńka przyszła miłość…”. Młodzi artyści przybliżyli widzom wzruszającą historię narodzin Zbawiciela. Mogliśmy poczuć świąteczny klimat słuchając pięknych polskich kolęd i pastorałek. Pan Starosta Krzysztof Bieńkowski podziękował uczniom i nauczycielom za wzruszające przedstawienie i złożył wszystkim świąteczne życzenia. Na zakończenie spotkania pan dyrektor Ireneusz Napierkowski zaprosił gościa, który sprawił dzieciom moc radości – Mikołaja! Dziękujemy wszystkim za wspaniałe chwile, które sprawiły, że mogliśmy zatrzymać się i poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Strona 1 z 20