Przasnysz .::.  Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Projekt edukacyjny „Dlaczego warto czytać?”

Email Drukuj PDF

We współczesnym świecie, pełnym komputeryzacji, książka zeszła na drugi plan. Nie wolno nam jednak zapominać, że to właśnie ona jest źródłem wiedzy, rozrywki i zabawy. Zapewnia dzieciom lepszy rozwój emocjonalny oraz intelektualny.
Stąd pomysł na zrealizowanie w naszej szkole projektu edukacyjnego pt. Dlaczego warto czytać? Podstawowym założeniem projektu jest zachęcanie dzieci do czytania, do stałego kontaktu z książką w taki sposób, aby był on dla nich przygodą, formą spędzania wolnego czasu, radością.
W projekcie biorą udział uczniowie klasy I gimnazjum oraz klasy III przysposabiającej do pracy PPb. Wszystkie zaplanowane zadania z pewnością przyczynią się do rozwoju czytelnictwa wśród naszych uczniów.