Projekt edukacyjny „Dlaczego warto czytać?”

We współczesnym świecie, pełnym komputeryzacji, książka zeszła na drugi plan. Nie wolno nam jednak zapominać, że to właśnie ona jest źródłem wiedzy, rozrywki i zabawy. Zapewnia dzieciom lepszy rozwój emocjonalny oraz intelektualny.
Stąd pomysł na zrealizowanie w naszej szkole projektu edukacyjnego pt. Dlaczego warto czytać? Podstawowym założeniem projektu jest zachęcanie dzieci do czytania, do stałego kontaktu z książką w taki sposób, aby był on dla nich przygodą, formą spędzania wolnego czasu, radością.
W projekcie biorą udział uczniowie klasy I gimnazjum oraz klasy III przysposabiającej do pracy PPb. Wszystkie zaplanowane zadania z pewnością przyczynią się do rozwoju czytelnictwa wśród naszych uczniów.