Biblioteka szkolna poleca.

Impulsywny i pomysłowy Jacek najpierw działa, a dopiero potem myśli. Taki jest bohater książki Hanny Ożogowskiej pt. „Chłopak na opak”. Jacek urodził się czternastego, a to przecież blisko trzynastego, co oznacza naprawdę wielkie nieszczęścia. Dziewięciolatek ma głowę zawsze pełną pomysłów, które niekoniecznie się sprawdzają w praktyce. Chociażby odcedzanie rakietą tenisową makaronu czy liczenie igieł u jeża. Zachęcamy was do przeczytania tej zabawnej lektury.

„Stowarzyszenie umarłych poetów” Nancy H. Kleinbaum to propozycja dla starszych uczniów. Rozpoczyna się rok szkolny w Akademii Weltona, elitarnej szkole średniej o wielkich osiągnięciach i… nader surowej dyscyplinie. W miejsce odchodzącego na emeryturę nauczyciela języka angielskiego przychodzi nowy, John Keating. Czterem zasadom akademii, którymi są: Tradycja, Honor, Dyscyplina i Doskonałość, przeciwstawia inny sposób kształcenia i wychowania młodych ludzi. Co zwycięży: rygorystycznie przestrzegana tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?