Mamy Niepodległą! Akcja z okazji Święta Niepodległości.

Z okazji Święta Niepodległości uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społecznej „Mamy Niepodległą!”. Akcję organizują co roku Fundacja Rodziny Józefa Piłsudskiego oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Polega ona na wypisywaniu i wysyłaniu kart z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego do swoich bliskich, rodzin, znajomych. Celem tych działań jest promowanie radosnej i atrakcyjnej formy obchodzenia Święta Niepodległości . „Mamy Niepodległą!” ma wpływ na pielęgnowanie tożsamości lokalnej i kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Wspólnie z Dyrekcją i nauczycielami wypisali bardzo dużo kart, które samodzielnie wysłali na poczcie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.
10 listopada 2017r. uroczyście obchodziliśmy 99-tą rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie przygotowali akademię, podczas której zaprezentowali pieśni, wiersze patriotyczne oraz prezentację multimedialną pokazującą drogę Polski do wolności. W uroczystości uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice.