W marcu biblioteka szkolna poleca

Maria Kownacka „Dzieci z Leszczynowej Górki” to wesoła, sympatyczna i zajmująca opowieść dla dzieci. Ewa i Tomek mieszkający w gajówce na Leszczynowej Górce poznają las i zaprzyjaźniają się z jego mieszkańcami. Przeżyjmy razem z nimi liczne przygody. Zapraszamy po książkę do biblioteki.
Propozycja dla młodzieży: Linka i Natalia to bohaterki powieści Joanny Jagiełło „Tiramisu z truskawkami”. Dziewczyny rozpoczynają naukę w drugiej klasie liceum. Linka odchodzi ze szkolnej gazetki, by założyć konkurencyjnego bloga. Gorzej sprawy mają się u Natalii – rozwód rodziców, nowa szkoła i rozstanie z Marcinem sprawiają, że dziewczyna zaczyna tracić kontrolę nad wszystkim. Wszystkim oprócz swojej diety… Niewinne odchudzanie zmienia się w chorobę, z którą Natalia przestaje sobie radzić. Powieść dla młodzieży o walce z kompleksami i o tym, że często nie dostrzegamy tego, co w nas najpiękniejsze.