Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

9 listopada 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie przybliżyli zebranym trudną drogę Polski do wolności. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną i w skupieniu wysłuchaliśmy montażu słowno – muzycznego. Pięknym uwieńczeniem akademii było wspólne odśpiewanie o godzinie 11:11 czterech zwrotek hymnu narodowego w ramach „Rekordu dla Niepodległej”.
W drugiej części spotkania odbył się konkurs poezji i piosenki patriotycznej pt. „Polska w wierszu i piosence”. Usłyszeliśmy m.in. pieśni: „Wojenko, wojenko”, „Kalina malina”, „Dziewczyna z granatem”, „Moja Ojczyzna” oraz wiele wierszy o charakterze patriotycznym.
Mieliśmy też okazję sprawdzić swoją wiedzę o naszym kraju podczas „Quizu o Polsce”. Uczniowie i rodzice zmierzyli się z trudnymi zadaniami z dziedziny historii i geografii Polski.
Podczas uroczystości uczniowie biorący udział w konkursie plastycznym „Moja Ojczyzna – Polska Niepodległa” otrzymali pamiątkowe dyplomy.