STOP cyberprzemocy

W dniu 05.12. 2018 roku gościliśmy w naszym Ośrodku funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu: kom. Ewę Nowak i asp. sztab. Krzysztofa Błaszczak. Spotkanie poświęcone było tematyce cyberprzemocy, bezpieczeństwa w sieci i skutków prawnych.
Kom. Ewa Nowak przybliżyła uczniom pojęcie cyberprzemocy, wskazała na zachowania w sieci, które mają charakter przestępstwa. Asp. sztab. Krzysztof Błaszczak przedstawił skutki prawne cyberprzemocy, wymienił instytucje, które niosą pomoc ofiarom takich przestępstw. Uczniowie dowiedzieli się o prostych zasadach, którymi należy się kierować, aby bezpiecznie korzystać z Internetu. Tematyka spotkania wzbudziła zainteresowanie dzieci, które dzieliły się swoimi doświadczeniami i miały wiele pytań do gości.