Moje ciekawe i bezpieczne ferie – zajęcia profilaktyczne

Zbliżają się ferie zimowe, czas odpoczynku i zabawy na świeżym powietrzu. To także czas, gdy możemy rozwijać zainteresowania, na które często w okresie nauki brakuje czasu. 24 stycznia 2019r. uczniowie SOSW spotkali się na zajęciach, podczas których poznali zagrożenia związane z zimowym wypoczynkiem. Dzieci obejrzały prezentację oraz film edukacyjny przedstawiający niebezpieczne sytuacje podczas zabaw na śniegu i lodzie. Rozmawiały też na temat ciekawych sposobów spędzania czasu wolnego w swoich miejscowościach, np. korzystając z oferty bibliotek, muzeum, domu kultury oraz świetlic. Ważnym punktem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, a w szczególności mediów społecznościowych.
Życzymy wam udanych i bezpiecznych ferii!