#biblioteka – Tydzień Bibliotek 2019

Od 8 do 15 maja 2019r. pod hasłem „#biblioteka” trwał ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała  szereg atrakcji. Uczniowie wzięli udział w zajęciach czytelniczych pt. „O kocie w butach i nie tylko…”, „O zasadach zachowania się w bibliotece”, „Szanuj książki!”. Podczas tych spotkań dzieci czytały bajki, słuchały audiobooków, rozwiązywały zagadki związane z bohaterami czytanych książek. Pani bibliotekarka przypomniała dzieciom regulamin wzorowego czytelnika i zachęciła do wypożyczania książek. Przypomniała też , że trwa konkurs na najaktywniejszego czytelnika roku szkolnego 2018/2019. Wszyscy wykonali  piękne zakładki do książek, które można obejrzeć na szkolnej wystawie.