Podsumowanie projektu edukacyjnego „Znasz – li ten kraj … - co wiesz o naszym regionie?”

11 czerwca 2019 roku uczniowie i nauczyciele koordynujący projekt podsumowali swoje trzyletnie działania. Głównym założeniem projektu było przekazanie uczniom podstawowej wiedzy o Polsce, województwie mazowieckim, mieście Przasnysz, powiecie przasnyskim i okolicach – historii, położeniu geograficznym, znajomości zabytków i folkloru. Miało również na celu poznanie ważnych osób ze świata polityki, kultury, sztuki, którzy tworzą historię Polski, Przasnysza i okolic. Wszystko to zostało zebrane i przedstawione w formie prezentacji multimedialnej. Były to min. fotorelacje z lekcji otwartych, wycieczek, warsztatów, spotkań muzealnych. Wszyscy obejrzeli fragment filmu promującego powiat przasnyski pt. „Regiony z historią”, który został wyemitowany w TVP Historia. Uczniowie recytowali wiersze naszych regionalnych twórców, o miejscach które odwiedzili.
Na koniec uczestnicy projektu, którzy brali udział w konkursie plastycznym pt. „Pocztówka z mojego regionu” zostali nagrodzeni przez Pana Dyrektora dyplomami.