Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Przasnyszu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2018. Na uroczystość oprócz rodziców, nauczycieli i uczniów przybyła pani Maria Kowalska - wicedyrektor Rozwoju, Promocji, Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.
Pan dyrektor Ireneusz Napierkowski podsumował mijający rok szkolny. Pogratulował uczniom osiągnięć edukacyjnych, sportowych i czytelniczych. Następnie wręczył świadectwa z wyróżnieniem oraz świadectwa ukończenia szkół absolwentom. Rodzice uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali listy gratulacyjne. Pani Maria Kowalska wręczyła Nagrodę Starosty Przasnyskiego uczennicy klasy III ZSZ Małgorzacie Jackowskiej. Uczniowie otrzymali też dyplomy i nagrody książkowe dla najaktywniejszego czytelnika. Pani bibliotekarka wyróżniła Małgorzatę Niestępską z kl. V, Piotra Kopanię z kl. IV, Adriana Pieńkowskiego z kl. IV. Dyplomy za aktywny udział w akcji „Korek” wręczyła pani Edyta Długokęcka i Maria Długokęcka z fundacji „Świetlik”. W imieniu wszystkich uczniów kończących szkołę pożegnalną „Piosenkę absolwenta” wykonała Małgorzata Jackowska.
W drugiej części spotkania nastąpił bardzo wzruszający moment, w którym pożegnaliśmy odchodzących na emeryturę: pana Dyrektora Ireneusza Napierkowskiego oraz panią Wicedyrektor Barbarę Hahulską. Jako pierwszy głos zabrał pan dyrektor, który przybliżył zebranym swoją drogę kariery zawodowej. Podziękował pani wicedyrektor Barbarze Hahulskiej za wieloletnią współpracę i poświęcenie na rzecz naszego Ośrodka.
Pani Maria Kowalska w imieniu Starosty Przasnyskiego pana Krzysztofa Bieńkowskiego odczytała podziękowania dla pana dyrektora Ireneusza Napierkowskiego i pani wicedyrektor Barbary Hahulskiej za wieloletnią pracę, poświęcenie na rzecz szkolnictwa specjalnego, za wzorowe prowadzenie ośrodka i wychowanie pokoleń młodych ludzi.
W dalszej części swoje podziękowania i słowa uznania przekazali przedstawiciele Rady Pedagogicznej, administracji i obsługi, Rada Rodziców oraz uczniowie. Były ciepłe słowa, kwiaty i łzy wzruszenia.
W wakacyjny klimat wprowadzili nas uczniowie, którzy w swoim przedstawieniu przypomnieli nam, że warto mieć marzenia. Te wakacyjne i te życiowe! Obejrzeliśmy program pełen muzyki, tańca i śmiechu. Na zakończenie pan dyrektor podziękował wszystkim za piękną uroczystość i przypomniał o ważnych zasadach bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku. Udanych wakacji!!!